Morální dno dnešních "demokratů"
Blížící se premiéra filmu "Bratři" (viz níže) způsobila doslova epidemii v obhajování vrahů a zbabělců.
Český rozhlas spustil podcastovou dramatizaci uvádějící příběh hanebných zločinců jako "western studené války - jak skupina bratří Mašínů pláchla komunistům na západ", jako by šlo o nějakou neškodnou klukovinu. Stejné veřejnoprávní médium také vysílá "cyklus pořadů k 70. výročí útěku skupiny bratří Mašínů do Západního Berlína". Paráda, velká show.
Skupina senátorů a "osobností" (např. Hilšer, Vondra, Marvanová, Czernin,...) pak přímo zaútočila na prezidenta Pavla otevřeným petičním dopisem, ve kterém naprosto skandálně, nechutně a vyděračsky apelují na hlavu státu, aby Mašínům udělil státní vyznamenání: "Můžete ukázat, že dokážete i přes svou předlistopadovou minulost ocenit toto mimořádné úsilí ve prospěch svobody a demokratického státu." Čtete dobře: zbabělá vražda coby mimořádné úsilí ve prospěch svobody a demokracie.
Nejen komunisté rozhodně nesouhlasí s oslavováním vrahů ani se zlehčováním nebo omlouváním jejich nelidských sobeckých činů. V anketě serveru novinky.cz hlasovalo v dubnu 2023 celých 89 % z téměř 34 tisíc hlasujících PROTI udělení státního vyznamenání Mašínům.
Jak to celé dopadne se dozvíme už 28. října, kdy se tradičně státní vyznamenání udělují. Bude pan prezident "držet úhel" nebo se nechá zlomit nátlakem tzv. demokratů, kterým není stydno při pohledu na bezbranného svázaného člověka, jemuž hrdlo prořízl bezskrupulózní vrah Mašín kapesním nožíkem?
26. října přijde do kin film "Bratři" režiséra Tomáše Mašína, na jehož vzniku se podílel Státní fond kinematografie částkou 15 milionů korun a který byl Českou filmovou a televizní akademií vyslán do boje o Oscara. Jak název i jméno režiséra napovídá, jedná se o zfilmovaný příběh bratrů Mašínů – vrahů, kteří v zájmu vlastního prospěchu neváhali zabíjet a okrádat nevinné spoluobčany, aby pak zbaběle prchli za hranice vlasti. Pokřivený polistopadový režim vytvořil z bestiálních vrahů své hrdiny a jejich zločin zahalil do antikomunistického pláště pseudoodvahy. Je ostudou dnešní české kinematografie, že investuje státní peníze do projektů, o jejichž objektivitě lze i bez shlédnutí výsledku důvodně pochybovat. Ostatně sám režisér – vzdálený příbuzný vrahů Mašínů - se nechal slyšet, že "je to téma blízké mému vnitřnímu nastavení. Když se někdo postaví jasné přesile, tak mu fandím." Stejně nehorázný je i fakt, že Českou republiku bude ve filmovém světě reprezentovat příběh zbabělosti, násilí, krutosti a nenávisti vydávaný za heroický epos.
Letos jsme si připomněli 72. výročí zavraždění příslušníka SNB, štábního strážmistra Jaroslava Honzátka. Otec dvou malých dětí byl během své služby vylákán ze služebny pod záminkou autonehody, následně svázán, omámen chloroformem, zavlečen zpět na služebnu a nakonec zcela nepochopitelně podříznut "hrdinným bojovníkem proti komunismu" Ctiradem Mašínem, který se za tímto účelem dokonce vrátil z automobilu. Mladý život bezbranného a nevinného člověka vykrvácel na podlahu čelákovické služebny.